utorok 27. septembra 2016

Mary Kay: Into the Garden™ Kolekcia na pedikúru

Upravené nechty – to je to, na čom si potrpím. Aká je to však hanba, keď som si teraz, pri písaní článku o sade na pedikúru, uvedomila, že tak, ako dbám o svoje nechty a vzhľad rúk, o to viac zanedbávam svoje nôžky. Spomeniem si na ne až s príchodom krásnych slnečných dní, kedy ich vystavujem na obdiv, avšak počas zimy sa o ne ani neobzriem.
Cez leto horlivo nakupujem produkty, ako rôzne sú balzamy, peelingy, dokonca aj elektrický pilník nemenovanej značky som si zaobstarala... A cez zimu nakrémujem a je. :( Dokonca si nechty na nohách ani nelakujem, nanášam len priehľadný lak, ale keď mám obuť si sandáliky, tak už kombinujem trblietavé laky s rôznym podkladom. Dnes vám predstavím sadu na pedikúru značky Mary Kay z kolekcie Into the Garden, ktorá obsahuje skvelú štvoricu produktov.
Sada na pedikúru Into the Garden obsahuje všetko, čo potrebujete pre vaše krajšie nôžky. Jediné, čo si musíte zaobstarať je lavór a teplá voda. :) V limitovanej edícii nájdete aj laky na nechty, ktoré dodajú vašim nôžkam šmrnc.
Ale dnes sa pozrieme na to, čo predchádza samotnému lakovaniu a teda na starostlivosť o nohy, ktorá je veľmi dôležitá. Veď na nich stojíme celý deň a vytrpia si svoje. Rada si nohy máčam len tak v lavóre, ale to je skôr tým, aká som zimomravá aj v lete, skrátka, potrebujem sa prehriať od nôh.
V sade, ako som spomínala, nájdete štvoricu produktov a to: šumivé tablety do kúpeľa, peeling na odstránenie odumretých čiastočiek a na krásne zjemnenie nôh, praktický pilník a praktické oddeľovače, s ktorými si prsty krásne oddelíte a môžete raz-dva lakovať.
Poďme sa teda bližšie pozrieť na jednotlivé produkty. Predstavím vám ich rad-radom, postupne tak, ako sa majú používať. Šumivé tablety do kúpeľa sú famózne. Ide o balíček 10 tabliet, pričom do kúpeľa sa odporúča vhodiť 2 až 3 tablety. Ja som si však dopriala len jednu. :) Musím podotknúť, že lepší efekt a účinok majú dve tablety. Takže nešetrime. :) Tablety sú bledozelenej farby a takmer ihneď po vhodení sa začnú vo vode rozpúšťať a spôsobujú taký bublavý efekt. Je to fajn pocit, ak už máte nôžky v lavóre, taká menšia „explózia“ pri kontakte s pokožkou.
Krásna kvetinová vôňa opantá zmysly a dodáva krásnu bodku za pôžitkom počas máčania si nôh. Tie sú po vynorení na pohľad krajšie, avšak ešte krajší efekt im dodá peeling, ktorý je taktiež súčasťou sady na pedikúru z kolekcie Into the Garden.
Po tom, ako sa naše nôžky vykúpu vo voňavom kúpeli, nastáva čas na extra dávku starostlivosti. Nôžky sú potom pripravené na aplikáciu peelingu, ktorý ich zbaví odumretých čiastočiek, krásne ich zjemní, a to predovšetkým zhrubnuté časti kože, napríklad na takých pätách. Peelingom si krásne rozmasírujeme chodidlá, ktoré sa pekne prekrvia. 
Peeling krásne vonia, ale okrem toho má skvelú konzistenciu. Perfektne nôžky zjemní, je akoby mastnejší a hutnejší, takže naozaj dodá chodidlám dostatočnú dávku hydratácie. Zbaví nôžky pocitu suchosti, krásne ich zjemní, zvláčni, ale predovsetkým, zbaví ich tvrdších a suchých máp, hlavne v oblasti achilloviek.
Nôžky už máme krásne upravené, prichádza čas, aby sme aj našim nechtom dodali svieži a krajší vzhľad. Papierový pilník je taktiež súčasťou balenia sady. Z jednej strany vás zaujme svojim pekným vzorom, na strane druhej už vzor chýba. Ale priznám sa, asi by to na mňa pôsobilo už veľmi „preplácaným“ dojmom. Menej je niekedy viac. :) 
Pilník na nechty je teda kombinovaný, závisí od vás, akú hrúbku zrna potrebujete na úpravu nechtov. Napríklad, na také palce rada používam hrubší pilník, ostatné menšie nechtíky si zase „pýtajú“ jemnejší prístup. Pilník na nechty v sebe zahŕňa väčšie spektrum pre úpravu nechtov.
Na záver nám chýba už len dodať svojim nechtom lesk a farbu, ktorá je výslednou bodkou za upravenými nôžkami. Nechty na nohách sa aspoň mne zväčša ťažko lakujú a tieto praktické rozdeľovače používam odnepamäti. Je to perfektný vynález a odporúčam ho každej jednej z vás. Vďaka nim si nikdy nechty nepokazíte, stačí len tohto pomocníka strčiť medzi prsty, nalakovať nechty, počkať zopár minút a krásna pedikúra je na svete.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára