nedeľa 7. júna 2015

Bioderma: Photoderm Autobronzant

Priznám sa, že nie som veľkým fanúšikom samoopaľovacích produktov a to skrz jednu negatívnu skúsenosť v minulosti, ale k tomu sa radšej nebudem vyjadrovať. Poviem len toľko, že fľakaté oranžové nohy sa v tomto prípade nekonali :) Prečo spomínam práve nohy? Sú mojou "achilovkou" nakoľko tie si nikdy nedokážem krásne opáliť.
Večne sú bledé, samozrejme za to môže aj fakt, že ich také vápenkové radšej na obdiv nevystatujem, a tým pádom sa mi nemajú kde tak krásne opáliť ako napríklad ruky, ktoré mi zhnednú ani neviem ako. Dostal sa mi však do rúk skvelý pomocník, ktorý túto moju chybičku krásy v podobe bielych nôh raz - dva vyrieši. Dnes bude reč produkte značky Bioderma - Photoderm Autobronzant.
Photoderm Autobronzant - samoopaľovací sprej na citlivú pokožku s hydratačným účinkom.
* Vytvára plynulé a jednotné zhnednutie. Hydratácia pokožky spojená s vysoko účinným zhnednutím.
* Vďaka patenu BUNKOVEJ BIOOCHRANY® je použiteľný na všetky časti tela.
* Praktický rozstrekovač Photoderm Autobronzant je funkčný každom naklonení. Vhodná kombinácia aktívnych tónovacích látok DHA so špeciálnym difúznym systémom, ktorý rovnomerne rozptýli DHA v pokožke.
* Perfektná tolerancia aj pre najcitlivejšiu pokožku.
* POZOR - Photoderm Autobronzant neslúži na ochranu pred slnečným žiarením.
Zloženie
WATER (AQUA), DIMETHYL ETHER, GLYCERIN, PENTHYLENE GLYCOL, DIHYDROXIACETONE, TRIDECETH-9 PG-AMODIMETHICONE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES,TRIDECETH-12, SODIUM METABISULFITE, LACTIC ACID, FRAGRANCE (PARFUM).
Pred aplikáciou samotného produktu som si najskôr spravila dôkladný peeling pokožky, aby som pokožku krásne pripravila. Zbavila som sa tak odumretých čiastočiek kože, pokožku som krásne prečistila a myslím, že aj vďaka tomu som sa vyhla nepríjemných fľakom, ktoré ma v minulosti potrápili. Autobronzant som aplikovala presne podľa návodu a teda vo vzdialenosti asi 20 cm od pokožky v jemnej rovnomernej vrstve. Počkala som, kým sa sprej krásne vstrebal a pokožka zostala suchá, ale to bolo behom dvoch minutiek. Obliekla som si pyžamko a spokojná a zvedavá som si lahla spať. Nasledujúce ráno som zostala milo prekvapená s krásnym efektom opálenej pokožky.
Produkt si ma získal už len svojim balením. Veľmi obľubujem pumpičky, či spreje,nakoľko mi to príde viac hygienické. A obzvlásť pri tomto druhu produktu. Ako som už spomínala, mám jednu negatívnu skúsenosť a ten produkt bol vo forme mlieka,mala som oranžové nielen nohy ale aj celé dlane a priestor medzi prstami, a veľmi ťažko to šlo zmyť. Za pomoci spreju si raz - dva nasprejuješ želané miesto, počkáš kým uschne a krásny efekt sa z večera dorána udeje na počkanie.
Látky, ktoré sprej obsahuje sa krásne naviažu na bunky vo vrchnej vrstve pokožky a vďaka tomu zhnednú. Tento proces trvá pár hodín a preto odporúčam produkt aplikovať večer pred spaním. Respektíve pár hodín predtým, než chceš oslniť svojou "opálenou" pokožkou.
Samoopalovací produkt nie je žiaden make up, takže jeho výdrž len tak nezmyješ. Ak chceš, aby ti efekt vydržal, je potrebné aplikáciu opakovať, dbať o to, aby si si napríklad pokožku nedrhla po sprche uterákom, ale len zľahka ju osušila. Bez opakovanej aplikácie mi efekt opálenia vydržal cca 3 dni, postupne bledol, až sa stratil úplne. Opálenie bolo krásne hnedé, nepôsobilo umelo, či oranžovo, takže pôsobilo prirodzeným dojmom!

1 komentár: