sobota 16. januára 2016

La Roche-Posay - EFFACLAR K(+)

Puberta vie byť niekedy dosť bláznivá a pekne sa vyblázni aj na našej pleti. Všetky tie hormonálne zmeny, s ktorými sa musí naše telo vysporiadať, sa často spájajú aj s nepeknými vyrážkami na našej pleti. Čo však vtedy, keď vaše telo už dávno dospelo a vaša pleť sa stále správa stále bláznivo? :) Žijeme v rýchlej dobe, plnej stresu, kedy už akné nie je len sprievodným javom dospievania, ale často nám ním telo niečo signalizuje. Stres, zlá životospráva, nedostatok spánku, fajčenie a iné zlé návyky často oslabujú náš imunitný systém a telo potom ťažšie bojuje so zapálenými vyrážkami.
Je dobré vedieť, že netreba zbytočne bojovať proti akné vytláčaním (aj keď ten nutkavý pocit sa ťažko potláča) - môžete si jednak zaniesť nečistoty do poranenej pokožky alebo dokonca zatlačiť zápal do ešte nižších vrstiev pokožky. Najlepším bojom proti akné je zamerať sa viac na starostlivosť o pokožku za pomoci rôznych kozmetických produktov, ale dbať aj na lepšiu stravu a pozorovať svoju pokožku, ako na ňu reaguje. Moja pleť napríklad reaguje zápalovými prejavmi kože, keď zjem veľa čokolády a prejavuje sa to predovšetkým vtedy, keď čakám ,,svoje dni".
La Roche-Posay EFFACLAR K(+) 

Prelomová technológia krému redukuje príznaky mierneho akné vďaka exkluzívnej kombinácii zložiek: Retinyl Linoleate, kyselina salicylová a mikroexfoliačná LHA. Krém sťahuje póry a premieňa textúru pleti. Čistí pleť od pupienkov a zabraňuje tvorbe nových. Zjemňuje textúru pleti. Poskytuje dennú liečbu miernym prejavom akné, pleti s nepravideľnou textúrou, upchanými pórmi, čiernymi bodkami a pupienkami. Hydratačná, svieža, nemastná textúra. Bez parabénov.
Balenie produktu nejako extra ,,nevytŕča" svojim vzhľadom v porovnaní s ostatnými produktmi značky La Roche-Posay. EFFACLAR K(+) sa ukrýva v bielej tube s modrým obdĺžnikovým logom. Všetky dôležité informácie o produkte nájdete na krabičke. Vrchnáčik produktu ma milo prekvapil, pretože je priehľadný a veľmi sa mi tento detail na produkte páči. EFFACLAR K(+) sa ukrýva v kovovej tube, hrot produktu je užší, dlhší a je vyrobený z plastového materiálu, ktorý zamedzuje prebytočnému vytlačeniu krému. Krémik je jemnej konzistencie, je krásne našľahaný, skvelo sa rozotiera a ľahko sa vstrebáva do pokožky. Má bielo-jemnú priehľadnejšiu textúru s vôňou citrusov. Vonia pekne, ale skôr sa mi táto vôňa hodí pre čistiace prostriedky. :)
Krémik je primárne určený pre problematickú a zmiešanú pleť, takže som chvíľu váhala, či sa pustiť do testovania sama alebo ho posuniem niekomu, komu by sa zišiel viac ako mne. Krémik je vhodný na čierne bodky, ale aj na zapálené pupienky. Aká je moja pleť? Na nose ma trápia čierne bodky a zapálené pupienky, ako som už spomínala. Objavujú sa cca v mesačných intervaloch, kedy sa bojím pupienku čo len dotknúť, pretože je bolestivý. Je to sprievodný jav ,,mojich dní" a vždy sa mi pupienky objavia v spodnej časti tváre v okolí úst a predovšetkým brady. :( Rozhodla som sa teda vyskúšať EFFACLAR K(+).
Bola som veľmi milo prekvapená, ako na EFFACLAR K(+) reagovala moja pleť. Krémik som používala len na T-zónu - oblasť nosa a priestor medzi obočím, kedy som sa klasicky nakrémovala a v kritických dňoch som ho aplikovala aj jemným vklepkávaním na bolestivé pupienky. Krém som používala denne vo večerných hodinách, hoci sa môže používať ráno aj večer. Krémik krásne hydratuje, ale aj napriek tomu som ho ešte pretrela krémom, ktorý som nanášala na celú oblasť tváre, takže ho používam ako také sérum. EFFACLAR K(+) krásne zminimalizoval moje čierne bodky, ktoré sú menej viditeľné a aj rozšírené póry sa akoby viac stiahli so seba. Čo sa týka boľavých pupienkov, krém akoby urýchlil ich proces hojenia, pupienok bol menej bolestivý a celkovo narobil menej ,,šarapaty" ako obvykle.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára