sobota 19. septembra 2015

Maybelline - All Access NY Top Coat

Dnes sa bližšie pozrieme na trblietavý lak od Maybelline - All Access NY, lak ktorý najkrajšie vynikne na nejakom farebnom podklade, tak je na mieste označenie Top Coat.  I keď ja som zvyknutá nazývať tak len priesvitné laky, ktoré dodajú krásny lesklý finish mojej manikúre. Všetky ostatné laky, ktoré svojim spôsobom obsahujú nejakú trblietku, šupinku, či vzor nazývam trbliče. Maybelline si pre nás tento rok pripravil zopár krásnych kúskov. V testoch ste už mohli zhliadnuť recenzie na odtiene: 423 - obsahuje farebné štvorce a šešťuholníky; 425 - obsahuje taktiež trblietky v tvare štvorcov a šešťuholníkov, no tento raz v zelenom prevedení. Ja vám dnes predstavím posledný odtieň, ktorý sa skrýva pod číslom 424. Laky na nechty sú trošku staršie, jedná sa o letnú novinku z kolekcia Rita Ora, neviemči súešte na pultoch v drogériách, ale zoženiete ich napríklad na parfums.sk!

Trbličový lak z dielne Maybelline vás svojim vzhľadom nijako extra neprekvapí, pretože sa jedná o starú známu klasiku Maybelline lakov z kolekcie Colorama. Rovnaký vzhľad flaštičky laku na nechty, ktorá je priehľadná, po otvorení na vás vykukne rovnaký štetček, za pomoci ktorého si nalakujete svoje pazúriky. Možnože to znie trošku ako hanenie z mojej strany, ale nie je tomu tak. Som dosť konzervatívny typ a keď je niečo dobré a časom overené, na čo to meniť. Zmena je síce život, ale nie za každú cenu! Lak na nechty sa teda nachádza v priehľadnej flaštičke o objeme 7 ml, čo je celkom ideálne. Vrchnáčik je v čiernom prevedení a zdobí ho nálepka so striebornou potlačou v tvare mrakodrapov, ktoré sú typické pre NewYork.

All Access NY Top Coat v odtieni 424 je nááádherný lak vhodný napríklad aj na valentínsku manikúru a to vďaka bielym srdiečkam, ktoré v sebe lak obsahuje. Okrem sŕdc však obsahuje aj červené šešťuholníky a menšie biele krúžky, respektíve bodky. S trbličovým lakom od Maybelline sa dá naozaj krásne vyblázniť, je vhodný na bežné nosenie, ale aj na špeciálne príležitosti ako je Valentín, či Vianoce.

S lakom na nechty All Access NY sa mi lakovalo veľmi príjemne. Bála som sa množstva trblietok, ktoré na seba štetček dokáže nabrať. Bude ich málo, veľa alebo bude ich množstvo postačujúce? Na moje veľké prekvapenie ich bolo tak primerane. Navyše sadá množstvo trblietok krásne regulovať a vybrať si len svoje vysnívané, ako to bolo v prípade lakovania na prstenníku. Zvolila som si pre tento necht len biele bodky, ktoré na ružovom podklade pôsobili sťa snehové vločky. Schnutie laku na nechty je vcelku rýchle. Pri trbličových lakoch tomu nie vždy tak býva, takže toto je pre mňa velikánske plus! Po zaschnutí sú nechty celkom hladké na dotyk, pre lepší pocit ich však kľudne môžeš pretrieť priehľadným lakom na nechty.

Výdrž laku na nechty je veľmi trvácna, lak mi vydržal na nechtoch aj 5 dní, čo sa týka odlakovávania tak to už bol iný level. No pri trbličových lakoch sa vždy obrním patričnou dávkou trpezlivosti. Vcelku odobrou metódou na odstránenie trblietok z nechtoch je technika s alobalom. /Na nastrihané kúsky vatového tampónu si nanes dostatočné množstvo odlakovaču. Takto navlhčený tampón si prilož na necht a zafixuj alobalom. Nechaj pôsobiť cca 5 minút. Po uplynutí 5 minút odstráň alobal aj vatové tampóniky. Zbytky laku a trblietok ešte klasicky doodlakuj, sú už dostatočne nalomené a zlezú z nechtu raz - dva dolu/.

Lak na nechty je podľa mňa celkom slušný, prekvapil ma milo svojim schnutím ako aj množstvom trblietok a ozdôbok, ktoré sa na jeden ťah podarí naniesť na necht. Avšak podľa mňa lak v sebe obsahuje menej priesvitného laku na nechty, respektíve je v nepomere s trblietkami. Ako môžete vidieť aj na fotkách, trblietky sa usádzajú vo vrchnej časti, tesne pod hrdlom flaštičky a priehľadný lak rýchlo ubúda, pričom trblietok stále zostavá vo flaštičke neúrekom. Lak teda nemá asi dlhú životnosť, na to však tiež existujú rôzne finty nemusíte hneď lak vyhadzovať, napríklad postačí doliať náhradný priesvitný lak do flastičky s trblietkami a dobre premiešať :)

2 komentáre: