piatok 29. júla 2016

Piz Buin opaľovacie prípravky

Dnes vám predstavím prípravky určené pre ochranu našej pokožky pred slnečnými lúčmi. Švajčiarska značka Piz Buin slávi tento rok 70. výročie značky. Inšpiráciou pre jej vytvorenie bola negatívna skúsenosť študenta chémie Franza Grietera, ktorý počas svojho výstupu na vrchol Piz Buin utrpel popáleniny od slnka. Preto sa rozhodol svoje prvé výskumy zamerať na možnosti ochrany pokožky pred slnečnými lúčmi. 
V roku 1946 predstavil prvý ochranný prípravok na svete a odvtedy je značka jedným z popredných výrobcov ochranných prípravkov, ktoré využívajú okrem širokého spektra ochranných filtrov aj výživné a ošetrujúce látky. Značka Piz Buin je určená nadšencom „outdoorových” aktivít (turistiky, lyžovania…), ale aj milovníkom oddychu na pláži, pri bazéne či vodných športov. Piz Buin predstavuje záruku nevyhnutnej ochrany pred slnkom a zároveň spôsob k získaniu krásneho a zdravého opálenia.

Ochranné mlieko na opaľovanie špeciálne vyvinuté pre pokožku, ktorá citlivo reaguje na slnko. Rýchlo sa absorbuje, poskytuje pokožke niekoľkohodinovú hydratáciu a ochranu pred podráždením. Opaľovacie mlieko Allergy Sun Sensitive Skin Lotion je vodeodolné (rovnako aj potuodolné).
Opaľovacie mliečko pre citlivú pokožku s faktorom 30 je dostatočná ochrana pre moju pokožku v našich zemepisných šírkach. Skvelo ochránil moju pokožku počas tropických dní, kedy som sa slnila pri bazéne. Opaľovací prípravok v podobe mlieka mám najradšej, dokážem sa s ním krásne natrieť a viem, že mi nehrozí spálenie ako v prípade opaľovacích olejov, kedy moja pokožka protestuje nežiaducim sčervenaním. Mlieko na opaľovanie má skvelú konzistenciu, krásne sa rozotiera a navyše krásne vonia. Počas rozoterania si chvíľu na pokožke vidím dokonca aj jemný fialkový filter, ktorý sa usádza na pokožke, aby ju chránil. Pokožka zostáva po nanesení vláčna, no bez nežiaducich mastných či lepkavých stôp.

Okamžitý a príjemný chladivý pocit pre neskutočne sviežu pokožku aj počas najhorúcejších dní. Táto osviežujúca pena na opaľovanie poskytuje okamžitý a príjemný ľadovo-chladivý pocit a je bez alkoholu, ktorý je známy svojou tendenciou pokožku vysušovať. Tento inovatívny a ľahko aplikovateľný hydratačný prostriedok sa okamžite absorbuje, nemastí pokožku, nelepí a nezanecháva biele stopy.
Pena na opaľovanie s faktorom 10 ma veľmi zaujala. Doteraz som sa nestretla s podobným produktom a táto novinka značky Pin Buiz sa veľmi vydarila... Pena, ktorá vznikne pri rozhrkaní produktu sa krásne rozotiera, pri styku s pokožkou sa zmení na rozpenené mlieko, niečo ako smotana na šľahanie. Perfektne sa rozotiera po pokožke a počas horúčav nás aj jemne schladí, i keď len na chvíľku. Pena na opaľovanie má identickú vôňu s prvým testovaným produktom. Produkt ma zaujal viac ako mlieko na opaľovanie, ale budem ho používať len v pohodlí domova pri bazéne. Neviem si predstaviť brať ho so sebou na dovolenku, uvítala by som vyšší ochranný faktor. Inak som s produktom nadmieru spokojná.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára