nedeľa 31. marca 2013

Pink glitter nails

Ahojky, 
dnes som sa rozhodla venovať jednému staršiemu nail artu, ktorý mala moja sestra na nechtoch dakedy polroka dozadu. 
Nepamätala si veľmi aký lak použila pod trbliče, tak sme mohli len hádať. Rozhodla som sa použiť lak na nechty od Max Factor: Nailfinity - 704 Disco Pink. Na nechty som ho naniesla v jednej sýtejšej vrstve a nechala dôkladne zaschnúť.
Potom som si naniesla na nechtíky jednu vrstvu laku KleanColor - 134 Holo Pink, ktorý je veľmi jemný, ak ho mám smaotný na nechtoch. Ale ako topper dokáže oživiť nejednu manikúru. 
Akú manikúru máte na nechtoch práve vy? Vybláznili ste sa v štýle Veľkej noci, alebo ste si zvolili niečo menej nápadné. Pochváľte sa, inšpirujte ma :)

sobota 30. marca 2013

Tag: This or That

Ahojte,
v poslednej dobe ma veľmi začalo baviť vypĺňať alebo uverejňovať na mojom blogu rôzne tagy :) Vždy, keď objavím na niektorom z mnohých blogoch, ktoré sledujem nejaký ten tag, ihneď sa mi spustí v hlave prúd myšlienok ako by som na otázky odpovedala ja :)
Tento tag som zbadala na blogu Svět podle S. a rozhodla som sa ho zúčastniť aj ja :)
1. Bronzer alebo lícenka?
Jednoznačne lícenka! Bronzer používam minimálne, v letnom období aj to nie pravideľne. Lícenkou si rada podtrhnem lícne kosti, avšak len pri večernom líčení. Cez deň sa zaobídem bez oboch.

2. Linky alebo riasenka?
Špirála, bez nej si neviem predstaviť líčenie očí. Keď nemám čas sa líčiť, použijem aspoň špirálu. Linky používam výnimočne, nie vždy sa mi podarí krásne nakresliť líniu, a keď soms  prvou spokojná, 
tak tú druhú ako na potvoru domrvím :) Ak mám však dostatok času venovať sa líčeniu, v kľude, 
bez stresu a zhonu si linku nakreslím.

3. Make up alebo korektor?
Make up! Alebo nič :) Korektor používam len na kruhy pod očami. Našťastie nemám problematickú pleť,
keby tomu bolo tak, určite by som bez korektoru nevyšla von :)

4. Neutrálne alebo farebné očné tiene?
Najradšej mám prirodzené odtiene.  Prírodné, zemité, bronzové, neutrálne, jemné - všetky odtiene hnedej sú  v mojej kozmetickej taštičke vítané :) Môžem však aj zelenú, či fialovú farbu očných tieňov. Z duše neznášam modré, podľa mňa táto farba nejde nikomu, ale fakt že nikomu. Dodnes mám traumu zo spolužiačky, ktorá si k modrým očiam naniesla modré očné tiene, dokreslila modrú linku, ako na horné, tak aj dolné viečko a ešte to zakreslila farebnou modrou špirálou za 49 centov!

5. Štetce alebo hubky?
Jednoznačne štetce! Hubku som použila naposledy dobrých pár rokov dozadu. Veľmi by som však chcela vyskúšať Beauty Blender. Ak ho niektorá máte, napíšte mi do komentárov, aké sú vaše skúsenosti s ním, ako sa vám s ní pracuje, a podobne. Ďakujem :)

6. Nechty - dlhé alebo krátke?
Polodlhé, také 3 mm :) Keďže moje krátke nechty sú ultra krátke. Okrem toho som si všimla, 
že viac vyjdem mimo a urobím viac škody ako úžitku, práve vtedy, keď mám krátke nechty. Dlhé nechty 
mi zase prídu ako nejaké pazúriská, keď ich mám odlakované, keď sú nalakované sú veľmi estetické, ale častejšie nimi niekde zabrdnem a zle sa mis  nimi píše na klávesnici.  

7. Nechty - umelé alebo prírodné?
Jednoznačne prírodné. Prešla som si aj fázou gélových nechtov, dokonca mám doma sadu na gélové nechty. No moje prírodné nechty, veľmi trpeli, boli krehké jemné, štiepili sa mi, som rada, že sa mi zregenerovali. Niekedy síce mám také nutkanie spraviť si gélovky, no keď si spomeniem, koľko času trvalo, kým sa nechty spamätali, viem že mi to za to nestojí. Krásna manikúra sa dá vykúzliť aj na prirodzených nechtoch. Okrem toho som povaha, ktorá je za prirodzenosť, po týždní mi gélové nechty už prišli na obťiaž. Dokonca aj pohľad na nechty a rovnaký vzhľad tak dlhú dobu ma nebavil a túžila som po nejakej zmene.

8. Telové mlieko alebo maslo?
V tomto prípade mi je to v podstate jedno. Ale asi by som sa priklonila na stranu telového mlieka, keďže si nerada pchám prsty do niečoho, čo mi potom vlieza pod nechty a podobne :)
Dôležité sú však pre mňa vlastnosti telového mlieka alebo masla. Moje nohy sú často suché, takže ich treba hydratovať. Ďalej mám rada, ak sa mlieko rýchlo vstrebe a nezanecháva mastný pocit.

9. Móda - rifle alebo tepláky?
Rifle, rifle, rifle. Tepláky nosím jedine na doma. 

10. Móda - dlhý alebo krátky rukáv?
Tak toto viem veľmi dobre. Krátky! Aj teraz tu sedím v tričku na krátky rukáv. Osobne som sa pristihla pri tom, že mám doma len dve tričká na dlhý rukáv! Ako vážne, nerátam mikiny a svetre. 
Mám čierne a tyrkysové triko, ktoré nosím pod predĺžené roláky bez rukávov. Keď má byť rukáv dlhší, tak taký 3/4 je ideálny. 

11. Móda - šatky alebo čapica?
Ani jedno. Čiapky nosím, len keď viem, že prídem domov za tmy. Prídem si v nich ako debil :P Moje vlasy sa rýchlo mastnia, a potiť ich pod čiapkov im na kráse nikdy nepridalo. 
Navyše mám vlasy na môj vkus dosť riedke a ich objem pod nosením čiapky vždy spľasol. 
Šatky momentálne nenosím, i keď bola doba, že som ich mala doma zo desať. Na vonka mi stačí pekný šál, ktorý po príchode do tepla vyzlečiem spolu s kabátom.

12.  Bodky alebo pásiky?
Ani jedno ani druhé. Respektíve aj -aj. Veľmi neuprednostňujem geometrické vzory v oblečení. Keď už niečo viac abstraktnejšie. Čo sa týka nail artu, tu vedú bodky, na pásiky sa mi trasie ľavá ruka, ale lepiaca páska je skvelý pomocník :)


13. Drdol alebo cop?
Z každého copu, ktorý si spravím sa do hodiny stane drdol. Takže drdol. To je moje, čím strapatejší, tým lepší!

Máte rady rôzne tagy? Viete o nejakom, do ktorého by som sa mohla zapojiť? Poprosím link priamo na tag, alebo jeho názov do komentáru. Ďakujem :) Budem rada, ak sa aj vy zapojíte do tohto tagu, rada vás bližšie spoznám. 

Versace: Versus

Ahojky!
Dnes sa opäť raz bližšie pozrieme na zúbok z jednej vôní, ktorú veľmi môžem. Patrí do rodinky Versace a zatiaľ je žiaľ u mňa na poličke jedináčikom. No veľmi si ma získala a dovolím si tvrdiť, že časom pribudne  na moju poličku aj nejaká ďalšia vôňa  z dielne Versace. Dnes sa budeme venovať vôni, ktorá ma zaujala ako svojim fialovým flakónom, tak aj svojím zložením.

„Versus je čistá energia. Chcela som vôňu, ktorá by vyjadrila silný kontrast romantickej, no predsa drsnej ženskosti. Táto intenzívna vôňa je venovaná žene, ktorá si rada trúfa.“

Donatella Versace
Vôňa, ktorú vám dnes predstavujem nesie názov po svojim predchodcovi z roku 1992 - Versus. Zloženie je však už nové, svieže, hravé a nabité energiou. Základná myšlienka, ktorá sa niesla pri tvorbe parfému, bola založená na kontrastoch. Názov vône - Versus = kontrast - nám naznačuje, že oproti sebe tvorcovia parfému postavili jemnú romantiku a drzú ženskosť.
Versus, ktorú vám dnes predstavujem sa zrodila v roku 2010. Prechádza od romantiky, nežnosti a jemnosti až k drsnej ženskosti. Od punku k jemným melódiám, presne ako nálady ženy, ktorá rada prijíma nové výzvy. Ženy, ktorá je plná energie, rada si užíva život plným dúškom, ale aj napriek tomu zostáva vo svojom vnútri nežne ženská.
Zloženie Versace Versus:
Hlava: kumkvát, badyán, jablko, citrusové plody.
Srdce: kvety pomarančovníka, madagaskarský jazmín, ruža Centifolia.
Základ: ambretové semienka, pačuli, pižmo.
Svojim rafinovaných zložením môžme Versace Versus zaradiť medzi kvetinovo-ovocné vône. Vrchné akordy parfému Versus sú charakteristické sviežosťou a iskrivosťou citrusových plodov, ktorých tóny sa snúbia s intenzívnou  vôňou čerstvo odtrhnutého jablka. Hlavu vône dopĺňa energia a vitalita vzácneho kumkvátu s unikátnou sladkosťou badyánu. 
Kvetinovú krásu ženského srdca je plné luxusu  v podaní vzácnych kvetov. Lahodnú zmes malých bielych kvetov jazmínu z Madagaskaru a opojnej ruže Centofilie dotvára dynamický kvet pomarančovníka.
Základ vône Versus odhaľuje tajuplnú a príťažlivú podstatu parfému. Provokatívnu vôňu tajomstva charakterizuje zmes akordov ambretových semienok,omamného pačuli a opojného pižma.

Dizajn flakónu sa vracia k hre na protiklady, ktoré vyjadruje za pomoci premien: od chladnému k hrejivému, od klasiky k drzosti, od vznešenosti k dekadencii. Vôňa je uzavretá v krištáľovom flakóne, na ktorého prednej strane sa hrdo v srdci vône ktvie logo Versus, ktoré rozžiaruje flakón vrúcnou zlatou farbou.  Flakón  parfému svojim jednoduchým oválnym tvarom pôsobí nadčasovo a vyžaruje typický Versace štýl. Vrchnáčik parfému je modro-fialovej farby, ktorá je označovaná ako piata esencia fialovej. Fialová farba zahaľuje flakón vône do rúška tajomstiev a zároveň v nás prebúdza túžbu spoznania. Živá príťažlivosť vône sa odráža v hlbokom energickom nádychu tmavých tónov, ktorý sa stráca v priehľadnom závoji fialového odtieňa. Silná farebná nuansa, trblietavý efekt, neočakávané kontrasty. Tieto výrazné znaky tvoria neodolateľný flakón vône Versus.
Versace - Versus používam už asi tretím rokom. Prvýkrát ako som sa s ňou stretla sme si hneď padli do oka a naše puto stále pretrváva. Versus je veľmi zaujímavá príťažlivá a zmyselná vôňa. Svieža, kvetinová, jemná a sladká zároveň, cítim sa s ňou veľmi dievčensky, inokedy zase ako mladá dáma. Vôňa je veľmi moderná, výnimočnám cítim sa s ňou veľmi prirodzene. Vždy keď ju mám na sebe mi ju okolie chváli. V prvých chvíľach je Versus skôr svieža, no postupne sa začnú uvoľnovať sladunké kvetinové tóny a stáva sa viac vôňou romantickou. Vôňa ma skvelú výdrž, až prekvapivo dlhú na to, že je to len toaletka :)
***
V úvode dnešného článku som vám spomínala, že si plánujem kúpiť z rodinky Versace ďalšie vône. Ktoré sú vaše obľúbené a prečo by ste mi ich odporučili? Máte niektorá konkrétnu skúsenosť s Versace - Versense a Versace - Vanitas? Tieto dve vône, hlavne tá Vanitas ma už dlhšiu dobu nesmierne lákajú.