nedeľa 9. novembra 2014

Niche parfémy

Ahojte!
Dlho som sa neozývala prežívala som menšiu krízu, potrebovala som si utriediť myšlienky, nájsť ten správny smer, ktorým sa budem uberať a dosť ma to vyčerpávalo predovšetkým po psychickej stránke. Čas od času človek proste potrebuje prehodnotiť pár vecí, určiť si čo je dôležité a čo zase menej podstatné. Dúfam, že na dlhý čas mám vo svojom živote upratané a že sa opäť plne budem môcť venovať blogu, pretože tu mám dosť vecí, ktoré som zanedbala a hodlám ich napraviť!
Dnes som si pre vás pripravila článoček síce o vzorkách, ale pre mňa to bola neskutočná skúsenosť a nemohla som odolať ponuke otestovať luxusné Niche parfémy, ktorých suma sa šplhá k stovke eur, no neskús to :)
Pred nejakým časom som si všimla kategóriu Niche parfémov na mojom obľúbenom eshope parfums.sk, no pri zhliadnutí cenových relácií, som si len prečítala o čo ide a ďalej som sa nimi nezaoberala, nechodím predsa s bankárovým synom :) Po akceptovaní ponuky otestovať a napísať článok o Niche parfémoch som sa opäť hlbšie začítala do tajov týchto luxusných vôní.
Pre Niche parfémy je charakteristická ich jedinečnosť, ktorá zvýrazňuje štýl ich nositeľa, vône sú veľmi exkluzívne, osobité a predovšetkým originálne. Pi výrobe Niche parfémov sa používajú zložky výnimočnej kvality, veľký dôraz sa kladie na vyváženosť molekúl, ušlachtilé prírodné ingrediencie a absentujú lacné syntetické látky. Dôraz sa kladie na kvalitnú ručnú prácu, nie je dôležité, aby sa vôňa páčila väčšine, naopak jedinečnosť je na prvom mieste. Vône nie sú bežne dostupné, nájdete ich len online alebo v špecializovaných obchodoch. Na parfums.sk sú dostupné dámske, pánske ale aj unisex parfémy exkluzívnych niche značiek.

                        


Ako prvý z niche parfémov by som  vám rada predstavila Golden Boy, hoci názov by vámohol evokovať komu je vôňa primárne určená, nie je tomu tak, jedná sa o unisex vôňu a je teda určená ako mužom, tak aj ženám. Veľmi intenzívne sa prediera na povrch hlavne akcent spracovanej kože, ktorý je pre vôňu veľmi dominantný. Pôsobí na mňa trošku ťažkopádne v prvom dojme ale časom sa krásne predostrie celá prejáda zloženia tejto luxusnej vône. Z pozadia sa krásne vynára lahodná vôňa vanilky, ktorú krásne dopĺňajú akordy kadidla. Golden Boy je veľmi unikátna vôňa, ktorá sa nemusí zapáčiť každému. Už si len matne spomínam na Bottega Venetu,ale svojím spôsobommi ju tak trošku dosť aj pripomína :)
Zloženie:
Hlava: šafrán, lístky fialky,
Srdce: tymián, levandula, koža, céder.
Základ: kadidlo, semiš, vanilka, pižmo.
Druhým parfémom, respektíve vzorkou, ktorá sa mi dostala z radu niche parfémov bola vôňa Lady Cool, ktorú podobne ako Golden Boy priniesol Dueto Parfums! Základom vône je santalové drevo, ktoré krásne zjemňuje vanilka, vďaka čomu je vôňa dosť výrazna a sladká. Priznám sa nie som fanúšikom takýchto kombinácií, ale rozhodla som sa dať tejto vôni šancu. Krásnu súhru hrá kardamón v kombinácii s hruškou, po rozvinutí cítiť kvetinovú zmes ruže a jazmínu. Vôňa je síce krásna, keď sa naplno rozvinie, no necitím sa s ňou spriaznená.
Zloženie:
Hlava: citrón, hruška, kardamóm.
Srdce: jazmín, ruža.
Základ: vanilka, pižmo, santalové drevo, tonka fazule.
To najlepšie nakoniec, alebo tak nejakoby sa dalo zhodnotiť moje testovanie troch vzoriek luxusných niche parfémov. Nu_be Helium talianskej značky Fluidounce je podobne ako Golden Boy unisexovou vôňou. Nikdy by som si o sebe nemyslela, že by sa mi mohli páčiť práve unisexové parfémy, aspoň som sa o sebe opäť raz niečo nové dozvedela :) Vôňa má možnože trošku obyčajnejší obal ako predchádzajúce dva predstavované niche parfémy, ale mne sa skôr páčia čisté línie takže je to víťaž vo všetkých smeroch u mňa :) Voňaje prekrásna, dá sa povedať korenistá,najviac mi imponuje škorica,ktorú moje zmysly zachytili medzi prvými zložkami tejto vône. Časom, keďsa vôňa trošku rozvinie prichádzajú na rad kvetinové tóny. Vôňa mi je neskutočne sympatická a akoby aj vhodná na takéto jesenné a neskôr zimné dni.
Zloženie:
Hlava: bergamot, škorica.
Srdce: tabak, šalvia, kosatec, ruža.
Základ: benzoin, pačuli, styrax, guajakové drevo, vetiver.
***
Zaujali vás niche parfémy? Mali ste možnosť ich niekedy vyskúšať alebo ste dokonca uvažovali nad ich kúpou?

1 komentár:

  1. Poznám tento typ parfémov z počutia, ale zatiaľ som nemala možnosť nič oskúšať, ale tie ceny ma odrádzajú.
    http://bynicka.blogspot.sk/

    OdpovedaťOdstrániť