pondelok 20. mája 2013

Dermacol: Intenzívna nočná starostlivosť proti celulitíde

Ahojky,
dnes by som sa rada zamerala na celulitídu, ktorá straší asi každú ženu. Nebude to však len o samotnom produkte, pretože taký zázrak asi ani nikdy existovať nebude, a preto som sa rozhodla pridať vám sem aj pár trikov ako s celulitídou zatočiť!
Dermacol Enja

Intenzívna nočná starostlivosť proti celulitíde je vyvinutá tak, aby urýchlila odvodnenie a odplavenie toxických látok z tela, v dobe keď je možné dosiahnuť maximálny účinok. 
Obsahuje výťažky z morských rias, pagaštanu konského a kofeínu - posilňujú rozklad tuku v pokožke, bránia úbytku kolagénu a elastínu a efektívne odbúravajú viditeľnú celulitídu.
Toto pôsobenie je posilnené účinným komplexom Polyplant Anti-Cellulite, ktorý pokožku tela stimuluje a vyhladzuje. Pravidelnou aplikáciou sa pokožka stáva pevnejšia, vzhľad "pomarančovej kože" sa viditeľne redukuje.

Objem: 150 ml
Cena: 7,96 €.

Začnem asi klasicky vzhľadom produktu, ktorý ja mám síce v staršej verzii, ale celkom sa nový vzhľad až tak nelíši. Produkt je klasicky skrýty v tube, u ktorej oceňujem nielen fialovú farbu, ale aj jej "postavenie na hlavu." Nemám rada pri produktoch, keď mi dochádzajú a urputne stláčam, stláčam a čakám až kým sa uráči nejakej mini časti obsahu vyjsť na povrch..ale to je už iná kapitola. Tuba vcelku fajne padne do ruky, aj do tej mojej mrňavej :) Obsah, ktorý sa skrýva dnu je gélovej konzistencie, ktorá ma takú hnedo-oranžovú farbu a špecifickú vôňu ktorú síce neviem identifikovať, ale nie je mi nepríjemná, ale zase z nej nie som ani ohúrená. 
Gél som sa snažila pravideľne každý večer pred spaním aplikovať na pokožku. Nie vždy sa mi chcelo, niekedy som sa na to vykašlala, niekedy som si vstúpila do svedomia...veď ide leto, nech sa nehanbím v plavkách vyjsť na verejnosť :) Gél som si naniesla najskôr do dlaní a potom smerom od kolien hore a masírovala som si kožu za pomoci oboch rúk, až kým sa gél celkom nevsiakol do pokožky. Musím podoknúť, že pokožka vyzerala ihneď po aplikácii pevnejšia, pružnejšia a krajšia na pohľad. 
Prýkrát ako som si gél nanášala na pokožku ma prekvapila jeho nazvime to lepkavá konzistencia, ktorej som sa obávala. Nechcela som totiž, aby som si lepkavá ľahla večer čo večer spať, a zase umývať sa po pracnom vmasírovaní gélu do pokožky by mi prišlo trošku od veci. Ale to boli len prvé sekundy nanášania gélu na pokožku. Asi po minúte, neviem presne.. gél prestal byť lepkavý a aj mazľavý a trošku ťažšie sa mi rozotieral po pokožke, preto som musela viac pritlačiť prstami na pokožku, aby sa do nej všetko dostalo. Vtedy som však videla, aj to čo som nechcela, viac pomarančovej kože po stlačení vrchnej vrstvy pokožky, kedy som si ešte viac vstupovala do svedomia, a viac mazala a viac sa zamýšľala, čo ešte, veď sama neveríš tomu, že ti len gélik a mazanie pomôže. Nepomôže! Neverte tomu, žiadna kozmetika vám nepomôže len tak...taký zázrak ešte nepredávajú :) A ani nebudú...ale správne látky, ktoré ten, ktorý produkt obsahuje vám môže pomôcť k tomu, aby ste sa dopracovali ku krajšiemu vzhľadu svojich stehien a nehanbili sa vyjsť v lete na svetlo božie len tak v plavkách, či v krátkej sukničke. 

Ako sa zbaviť celulitídy?
Musíte zmeniť nielen kozmetické produkty, ale predovšetkým treba pohnúť kostrou, upraviť si jedálniček a zabezpečiť pitný režim a samozrejme trošku nám dopomôžu aj nejaké tie kozmetické produkty určené na boj proti tejto zákernej svini :)
Dlhá zima, ktorá nás neustále obťažovala riadne pomohla k môjmu lenivému životnému štýlu. Nemám rada pohyb, som skôr sedavý typ človeka, ale s príchodom slniečka som si stále vravela, že sa leto blíži a sama som sa cítila unavene a to ma deptalo...oprášila som korčule, viem nie je to nejaký extra pohyb, ale na takú Jillian a jej 30 day shred si netrúfam, stačilo mi až 5 minút z prvého levelu :) Som hrozná viem, i keď sa pohrávam s myšlienkou, že veď už som sa trošku rozhýbala a Zuzke to na celulitídu pomohlo, tak by som snáď sa zaťala a dokázala to...a viete čo, možnože to skúsim ešte raz, veď som akú, takú fyzickú kondíciu z tých korčúl nabrala. 
Ďalšia vec, ktorú som bola ochotná s príchodom teplejších dní absolvovať bola zmena v sprchovaní. Striedavo nechám tiecť teplú, studenú, teplú a opäť studenú sprchu, vraj by to malo pomáhať.
Upravila som stravu, snažím sa stravovať viac zdravo, viac ovocia a zeleninky. Taktiež sa snažím dodržiavať pitný réžim - 3 litre denne...tse našla som si na nete super kalkulačku na 10 kíl 3deci vody - 1,5 litra, toľko do seba dokážem naliať viac už nie, aj toto z mňa preteká. Tiež ste taký odporca pitia tekutín? Jedna rada...postavte si flašku, pohár či šialku vody pri seba, aby ste ju mali stále na očiach a aspoň po troške si upíjajte. 
Na záver ešte dodám, že celulitídu stále mám, a možnože aj mať vždy budem, no spevnením tých správnych partií na mojom tele sa jej vzhľad zredukoval a nie je až tak viditeľná, i keď ja si ju vidím stále :) 

A ako bojujete s touto potvorou vy? Aké triky a ťahy ste vytiahli z rukávu vy a čo vám pomáha? Inšpirujme sa a pomôžme si navzájom :)

3 komentáre:

  1. je to veru tak, žiadny krém nepomôže. Ja som ich vyskúšala veľa aj tento, no jediné výsledky, ktoré som badala bolo zjemnenie pokožky a hladkosť. Pri niektorých aj trošku spevnenie. Momentálne ale používam od avonu - a ten je fakt super. Chystám o ňom určite recenziu.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. pravdu mas Dani :) mne v uspesnom boji s celulitidou stoji v ceste hlavne moja lenivost :D utesujem sa tym, ze nakolko je moja polovicka nerd, tak velmi na slnko a k vode nechodime a tak ma v plavkach tak lahko nik neuvidi...

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Chce to cvičit a mazat ... výsledek je pak znát. Mám to ověřené ;-)

    OdpovedaťOdstrániť